A teraz trochę o mnie

Urodziłem się w Wejherowie, przepięknym mieście założonym przez Jakuba Wejhera w 1643 roku. Po Szkole Podstawowej nr 9 rozpocząłem naukę w Liceum Ogólnokształcącym im Jana III Sobieskiego w Wejherowie– fajne czasy młodości i radości w super towarzystwie (Pozdrawiam wszystkich z tamtych super czasów!!). Kolejny etap w moim życiu to praca w Szkole Podstawowej w Gowinie a potem w Bolszewie (trzymajcie sie Koleżanki i Koledzy z grona pedagogicznego – jestem z Wami duchem) . Studia Pedagogiczne ukończyłem na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz w międzyczasie Studium Katechetyczne w Gdyni. Następnie Studium Podyplomowe „Przygotowanie do życia w rodzinie” również na Uniwersytecie Gdańskim. Praca z dziećmi była spełnieniem moich marzeń z dzieciństwa. Nie wystarczał mi kontakt w okresie roku szkolnego dlatego jako wychowawca a potem kierownik całe wakacje spedzałem na Koloniach w Toruniu, Garczynie i na Mazurach. W 1993 roku byłem jednym z inicjatorów powołania Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, następnie zostałem Prezesem tegoż Oddziału, potem Wiceprezesem Zarządu Okręgu TOZ w Gdańsku.W 1995 roku po długich przemyśleniach zrezygnowałem z pracy w szkolnictwie i rozpocząłem pracę w Krajowym Biurze Identyfikacji i Rejestracji Komputerowej Zwierząt podlegającej pod TOZ. W 1996 roku przez Zjazd Krajowy TOZ zostałem Sekretarzem Generalnym Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce . Towarzystwo zastałem na etapie „późnego Gierka wczesnego Jaruzelskiego”. Od zera musiałem stworzyć sprawnie działające Towarzystwo w oparciu o mareketing, public relations i nowoczesne formy zarządzania. W tej chwili TOZ jest najprężniej działającą organizacją w kraju między innymi dzięki kampaniom współorganizowanym przeze mnie oraz pomocy merytorycznej z organizacji zachodnich takich jak RSPCA, WSPA, Eurogroup for Animals. Przez 11 lat byłem członkiem Krajowej Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach powołanym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, to było duże doświadczenie dla mnie oraz dzieki aktywnej pracy w komisji nabyłem ogrom wiedzy, która dziś wykorzystuję doa dobra zwierzat.

Przez cały czas zajmuję się public relations – jestem członkiem Akademii Ekspertów Public Relations, współpracowałem z kilkoma firmami w charakterze doradcy PR, organizatora imprez, konferencji, wystaw i koncertów. Zachęcam wszystkich do współpracy …

Zawsze fascynowało mnie, jak to ludzie robią, że potrafią zadbać o swoją przyszłość. Ciekawiło mnie jak żyć i jednocześnie oszczędzać na przyjemności. Podziwiałem ludzi, którzy potrafili zarobić inwestując pieniądze w przyszłość swoją i swoich  bliskich.No i zaczęło się… Szkolenia, kursy, książki i co …. ? Stałem się doradcą finansowym – to fascynujące jak można pomóc ludziom zmienić swój stosunek do rzeczywistości.

Wszyscy marzą o wspaniałych wakacjach, oglądają programy o podróżach, foldery ze wspaniałymi mieszkaniami i samochodami – i na oglądaniu się kończy. Dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy, że i oni mogą lecieć na Malediwy czy Wyspy Wielkanocne, że mogą opalać się na Koh Samui czyli tajskiej wyspie kokosowych wysp. Trzeba tylko zachcieć …. a jak już są chęci to wystarczy kontakt do mnie

Trzeba się cały czas rozwijać i stawiać czoło nowym wyzwaniom -….

Nowym wyzwaniem stało się dla mnie także członkowstwo w Domu Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza oraz przewodniczenie Radzie Programowej tego Stowarzyszenia . W DWP są wspaniali ludzie wywodzący się z różnych środowisk i różnych organizacji pozarządowych do których z wielkim zaszczytem dołączyłem – dla Polski nowoczesnej i proobywatelskiej, otwartej na wszystkich chcących mieszkać i żyć w dostatnim kraju.

W 2014 roku otworzył się przede mną kolejny rozdział w życiu – zostałem Prezesem Towarzystwa Obrony Zwierząt w Rzeczypospolitej Polskiej a nasze stowarzyszenie stało się członkiem Eurogroup for Animals w Bruskeli . Kolejny  wyzwania przede mna, oczywiście wszystkim podołam! 

 

1 komentarz

  1. … czekam na to więcej 🙂


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s